top of page

Німецька вівчарка. Щеплення .

 

Перш ніж приступати до щеплень, потрібно знати золоте правило - щеплення можна лише здорового цуценя! Необхідно, щоб у тварини не було підвищеної температури, млявості або проносу. За кілька днів до процедури періодично перевіряйте температуру тіла. Це можна зробити легко, поставивши змащений вазеліном градусник в задній прохід, на три або п'ять хвилин. Якщо температура не перевищує 39 градусів, то це вважається нормальним. Ще потрібно проводити дегельмінтизацію тварини, адже у зараженої глистами малюка дуже слабкий імунітет. У цьому випадку щеплення не надасть потрібного ефекту.

 

Якщо батьки вашого цуценя були вчасно щеплені, то приблизно до 6-8 тижнів вам не варто турбуватися. При народженні малюк отримує імунітет від своєї матері, який допомагає йому пережити без проблем свій перший місяць життя. Але потім будь-яке продовження може загрожувати великою небезпекою для його здоров'я. Ефективність вакцинації можна гарантувати лише при суворому дотриманні календаря щеплень.

Перше щеплення цуценяті німецької вівчарки проводиться приблизно в півтора місяці проти гепатиту, Коронавірусние ентериту і парвовірусного ентериту. Дуже довгий час Коронавірусние ентерит був серйозною проблемою, оскільки проти нього не існувало вакцини, але зараз цей пробіл вдалося ліквідувати. Вакцини є, як вітчизняні, так і імпортні. Деякі з них працюють відразу від ряду захворювань.

"Парвовак" допомагає від вірусного гепатиту та парвовірусного ентериту, а "Тріовак" - ефективний проти ентериту, гепатиту та аденовіроза. Наступна процедура проводиться всього через 10-14 днів - це обов'язкова повторна вакцинація.

 

Крім перерахованих вище захворювань є ще й інші інфекції, які можуть вразити вашого вихованця. Друга обов'язкова щеплення цуценя - від чуми, її потрібно зробити у віці два з половиною місяці. Раніше проводити її немає сенсу, а от зволікання в цій справі загрожує небезпекою. Повторна вакцинація проводиться в шість чи сім місяців, коли ваш щеня вже закінчив зміну зубів. Проти чуми найчастіше застосовують такі вакцини: "Вакчум", 668-КФ або ЕПМ. У будь-якому випадку необхідно повторювати щеплення від чуми щороку. Третя щеплення цуценяті проводиться проти сказу. Її роблять у вісім місяців, відразу після повторної вакцинації від чуми. Крім цього є препарати, які можна використовувати раз на рік проти інших захворювань - лептоспіроз, лишай, трихофітії, піроплазмоз. Вірусне захворювання завжди набагато легше попередити, ніж лікувати після зараження.

 

Вакцини є, як моновалентні, так і полівалентні ("Гексадог", "Нобівак"). Перші діють проти одного захворювання, а другий відразу проти кількох інфекцій. Є прихильники, як першого, так і другого методу. Якісні західні вакцини в різних комбінаціях можуть містити компоненти проти чуми, гепатиту, лептоспірозу, аденовірусу, сказу або інших небезпечних захворювань. 

Слід обов'язково вивчати до них інструкцію, тому що можливі відмінності у графіку щеплень. Застосовуючи полівалентні препарати, дещо легше складати календар щеплень, але краще варто використовувати їх вже для дорослих тварин, підтримуючи в тварин вироблений раніше імунітет. Хоча організм легше виробляє захисний механізм по черзі проти кожного захворювання, але сам процес вакцинації дещо затягується. Своєчасні щеплення цуценятам німецької вівчарки - це життєво необхідні процедури, які є на даний момент найефективнішим засобом, щоб зберегти здоров'я вашому вихованцеві.
bottom of page